HİBE TEŞVİK DANIŞMANLIĞI

Günümüzde KOSGEB, TÜBİTAK, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluşun farklı hibe ve teşvik programları bulunmaktadır.

Bu programlardan bazıları “çağrılı” olarak nitelendirdiğimiz belirli bir süre zarfında açılmakta iken bir kısmı da herhangi bir son başvuru tarihi bulunmaksızın “sürekli” olarak başvuruya açık tutulmaktadır. Öte yandan her bir destek programının kendine özgü mevzuatı ve uygulama esasları mevcuttur. Hibe veya kredi alınabilecek gider kalemleri de oldukça zengin olup; bilinenin aksine günümüz firmalarına geniş bir skala sunmaktadır. Derinlemesine bir çalışmayı zorunlu kılan “hibe ve teşvik” alanında başarılı olabilmek ise etkili bir zaman yönetimi, disiplinli ve koordineli bir işbirliği ile mümkündür.

“Özetle; tüm programlar farklı bir “know-how” içermektedir.”

Bugün ise pazarda faaliyet gösteren firmaların birçoğu güncel hibe ve teşvik programlarından haberdar olamamakta; başarılı olma potansiyelleri yüksek olsa dahi yetersiz veya yanlış hazırlıklar yaparak destek almaya hak kazanamamaktadır. Söz konusu aşamalar geçilse dahi problem yaşanan bir diğer konu ise sürdürülebilirliktir. Belli bir amaç ve hedefe yönelik sunulan projelerin kabul almasının ardından kaynakların planlanamaması, gerekli organizasyonların yapılamaması, usulüne uygun tedariklerin gerçekleştirilememesi; kısacası projenin başarıyla yürütülememesi sebebiyle kazanılmış haklar kullanılamamaktadır.

PROWIN CONSULTING; firmaların hibe ve teşviklerden faydalanabilmesi adına bütünleşik bir hizmet sunmaktadır. 

  • Müşteri firmalara düzenli olarak ziyaretler gerçekleştirilerek firmanın mevcut durumu, ihtiyaçları ve talepleri yakından takip edilmektedir. 
  • Müşteri firmaların hibe ve teşvik programlarına uygunluğu sürekli olarak değerlendirilmektedir.
  • PROWIN CONSULTING ve müşteri firma iş birliği dahilinde proje fikirleri belirlenmekte ve süreçlere ilişkin etkili bir yol haritası çizilmektedir.
  • Ekibimiz projelerin planlanan zaman içerisinde ve öngörülen bütçe dahilinde başarılı bir şekilde sürdürülmesinden sorumlu olmakta; bu süre zarfında da hem müşteri firma hem de hibe ve teşvik sağlayıcı kurum/kuruluş arası koordinasyonu sağlamaktadır.

FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM


İhracat Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Hibe Teşvik Danışmanlığı
Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Danışmanlığı
Fizibilite Danışmanlığı
İhracat Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Danışmanlığı
Fizibilite Danışmanlığı

PROWIN GENEL MERKEZ

Mustafa Kemal Mahallesi 2132. Sokak
Gökçencadde Plaza No:3 D/5 06510
Çankaya/Ankara

Telefon: +90 312 230 39 36
Telefon: +90 312 230 39 35
Email: info@prowindanismanlik.com

PROWIN MÜHENDİSLİK

Mahall İş Merkezi C2 Blok No:85 Çankaya/Ankara

Telefon: +90 312 999 70 27
Fax: +90 216 629 94 06
Email: info@prowindanismanlik.com

PROWIN İSTANBUL

Barbaros Mah. Kardelen Sokak Palladium Tower Kat 10 No: 2
Ataşehir/İstanbul

Telefon: +90 216 687 08 27
Fax: +90 216 629 94 06
Email: info@prowindanismanlik.com

PROWIN HOLLANDA

Prowin Netherlands: Aartsbisschop
Romerostraat 157, 3573 AG
Utrecht/Netherlands

Telefon:+310619786423

Email: netherlands@prowindanismanlik.com